Müslüm Gürses ve Teoman’dan muhteşem düet

Bursa Büyükşehir Belediyesi tarafından bu yıl 3.’sü düzenlenen ‘Uluslararası Bursa İpek Yolu Film Festivali’nin açılış gecesinde birlikte şarkı seslendiren Müslüm Gürses ile Teoman, izleyenden büyük alkış aldı.

Atatürk Kongre ve Kültür Merkezi’nde düzenlenen geceye rock müziğinin ünlü sesi Teoman şarkılarıyla renk kattı. Rahatsızlığı dolayısıyla geceye katılamayan Muhterem Nur’un onur ödülünü almak için Bursa’ya gelen Müslüm Gürses’te davetliler arasında yer aldı. Sevilen şarkılarını seslendiren Teoman, “Paramparça” adlı şarkısını Müslüm Gürses ile okumak istediğini belirterek, sahneye davet etti.

İki ünlü sanatçının seslendirdikleri şarkı izleyenlerden büyük alkış alırken Gürses, Teoman’ı yaptığı şarkıdan dolayı tebrik etti. Müslüm Gürses, gecede istek üzerine iki şarkı daha söyleyerek, izleyenlere müzik ziyafeti sundu.

Her Derde Deva Müslüm Baba

zz1.bmpHem jiletli kesimin hem de entel camianın buluşma noktası haline gelen Müslüm Baba her derde deva! Neden mi? Çünkü şarkıları Van kedilerine bile iyi geliyormuş!

Dünya Yalan albümüyle yeniden gündeme gelen Müslüm Gürses, son günlerde TV kanalları ve gazetelerin baş konuğu haline geldi. Entel kesimden jiletli kesime kadar geniş bir hayran kitlesine sahip olan Müslüm Baba, bir süre önce yaptığı bir röportajda Ben çok duygusal bir adamım, lahana görsem bile ağlarım demişti ve bu sözler o zaman olay olmuştu.

Şimdi ise Müslüm Gürses başka bir hoşluk la karşı karşıya. Van Kedilerini Araştırma Merkezi Müdürü Zahit Ağaoğlu, Van kedilerinin Müslüm Gürses şarkılarıyla sakinleşip uyuduğunu söylemiş! Müslüm Babanın bu iddiaya pek inanası gelmemiş ama yine de kedilere selam yollamayı ihmal etmemiş.