Müziklerin efendisi dizi

Kanal 7’de yayınlanacak ‘Müziklerin Efendisi’, şayet bana anlatıldığı kadar renkli bir diziyse bu yazın fenomeni olur

Müslüm Gürses…
Yunus Bülbül…
Mustafa Topaloğlu…
Safiye Soyman…
Faik Öztürk…
Ahmet Selçuk İlkan…
Alt alta sıraladığım bu isimleri okuyunca ilk ne geldi aklınıza? Bir zamanlar Türk şarkıcıların gurbetçilere müzik ziyafeti çekmek için bir araya geldikleri ‘Gurbet Kervanı’ mı? Yoksa yazlık bir gazinonun kadrosu mu?

İkisi de değil. 10-15 güne kadar çekimleri başlayacak yeni bir dizinin başrol oyuncuları bunlar. Dahası da var:
Önder Açıkbaş, Aylin Kabasakal, Veysel Diker ve Fırat Başkale gibi oyuncuların da rol alacağı dizi Kanal 7 için çekilecek.
Nar Yapım Nurten Geroğlu’nun yapımcılığını üstleneceği dizinin genel yönetmeni ve senaristi, şimdiye kadar yazıp yönettiği ‘Maskeli Beşler’ serisi ve ‘Pak Panter’ gibi filmlerden tanıdığımız Murat Aslan.

Film Bilgileri

Müslüm Gürses, Yunus Bülbül, Mustafa Topaloğlu, Safiye Soyman.. Bu kez bir konser ya da turne için değil, önümüzdeki günlerde Kanal 7 ekranında yayınlanmaya başlayacak olan bir sit com için ilk kez bir araya geldiler..

Plakçılar Çarşısı, Deri ve Kundura’ya taşındı!
Hollywood setleri Beykoz’da kuruldu..

Yapımcılığını Nar Yapım adına Nurten Geroğlu’nun üstlendiği ‘Müziklerin Efendisi Arabesk’ adlı dizinin yönetmeni ve senaristi ‘Maskeli Beşler’ ve ‘Pak Panter’ filmlerinden tanıdığımız Murat Aslan. Dizinin müziklerinde ise Arabesk dünyasına yüzlerce eser armağan eden Burhan Bayar’ın imzası var.

Birbirinden ünlü sanatçıların bir araya geldiği dizide rol dağılımı şöyle: Müslüm Gürses (Müslüm Baba), Yunus Bülbül (Ezik), Mustafa Topaloğlu (Yüzüklerin Efendisi), Önder Açıkbaş (Cumali Güzelses), Safiye Soyman (Rezzan), Faik Öztürk (Korsan Selim), Yasemin Hadivent (Pop’çu Buse), Aylin Kabasakal (Feriya Girgin), Veysel Diker (Sabit Girgin), Cankat Alibeyoğlu (Bertuğ Girgin), Sinan Bengier (Yönetici Behlül), Serdem Coşkun (Evlilik Danışmanı Yıldız), Fırat Başkale (Protest Mahir)..
Okumaya devam et Müziklerin efendisi dizi

Müslüm Gürses’in Simit Keyfi

Çanakkale’ye bir etkinliğe katılmak üzere gelen ünlü sanatçı Müslüm Gürses eşi Muhterem Nur ile birlikte kordon boyunda bir süre gezindikten sonra sahilde simit yiyerek güzel bir gün geçirmenin keyfini yaşadı.

Fevzipaşa Mahallesi’nde bir düğüne katılmak üzere eşi Muhterem Nur ile birlikte Çanakkale’ye gelen Müslüm Gürses’e vatandaşlar yoğun ilgi gösterdi. Kordon boyunda otururken bol bol fotoğraf çeken hayranları zaman zaman da kendisi ile sohbet etti.

Öte yandan, karnı acıkan Müslüm Gürses daha sonra taş fırından çıkan sıcak simidi yiyerek açlığını yatıştırdı. Basın mensupları ile konuşmaktan çekinen Müslüm Gürses daha sonra etkinliği yapılacağı bölgeye gitti.

Müslüm Gürses’in Son Albümü Pasaj Müzik etiketiyle Ocakta

Pop ve rock şarkılarını yeniden yorumlayarak entelektüel bir hayran kitlesi kazanan Müslüm Gürses; fanatiklerinden tepki görünce yeni albümüne ayar çekti! Ocak ayında çıkacak albümünde Baba her iki tarafı da sevindirecek..
Müslüm Gürses’in bütün hayranları sonunda muradına erecek! Müslüm Baba uzun zamandır beklenen yeni albümünü ocak ayının ortalarında piyasaya sunuyor. Üstelik ‘Aşk Tesadüfleri Sever’ albümüyle kazandığı ‘elit’ hayran kitlesinin yanısıra eski fanatikleri de memnun edecek bir projeyle…

Hatırlanacağı üzere iki buçuk yıl önce Yeni Rakı sponsorluğunda çıkan ‘Aşk Tesadüfleri Sever‘ albümü, babanın yeni kitlesi tarafından övgüyle karşılanmıştı. Alışkın oldukları tarzda şarkıların albümde yer almadığını gören Müslüm Baba fanatikleri ise bu duruma büyük tepki göstermişti. Hatta bazı internet sitelerinde Gürses, kendini var eden kitleye sırtını dönmekle itham edilmişti. Tüm bu nedenlerden dolayı Gürses, ocak ayında çıkacak yeni albümünde her iki kesimi de mutlu edecek.

Dinleyiciler; Pasaj Müzik etiketiyle hazırlanan yeni albümde ‘Benim Meselem‘, ‘İtirazım Var‘ gibi unutulmaz Müslüm Gürses şarkılarının yeniden yorumunu bulabilecek. Bunun dışında Gürses, pop şarkılarını yorumlamaya da devam ediyor. 10 şarkılık albümde beş eski Müslüm Baba şarkısıyla beraber şu parçalar yer alacak:
Fikret Kızılok’un ‘Gönül’, Sezen Aksu’nun ‘Sorma’ ve ‘Vazgeçtim’, Ajda Pekkan’ın ‘Sarıl Bana’, Kenan Doğulu’nun ‘Tutamıyorum Zamanı’…

Yeni Albümü & Baba Show Flash Tv İle Yeniden

Müslüm Gürses de program yapan ünlüler kervanına katılıyor. Gürses Ekim ayından itibaren “Baba Şov” adlı bir şov programıyla ekranlarda olacak. Flash TV ile 1 yıllık anlaşma imzaladığı söylenen sanatçının programının formatı da kendisine ait olacak.

Gürses’in, kendisine hayranları tarafından verilen ve yıllardır soyadı gibi kullandığı lakabından yola çıkarak programının adını “Baba Şov” koyduğu ve bu yolla sevenlerine teşekkür ettiği öğrenildi. Gürses ayrıca 1.5 yıl aradan sonra Ekim ayının ilk haftası piyasaya çıkaracağı yeni albümünün heyecanını yaşıyor.


Baba show programını Türkmax ve Tgrt kanallarından hatırlarsınız Baba Show’u tgrt kanalındaki program çok kalitesizdi. Umarız Türkmax-Baba Show benzeri bir formatla güzel bir program ortaya çıkar.

Müslüm Gürses & Melike Öcalan Mutlu Ol yeter | Şarkı Söylemek Lazım Bölüm 4

Şarkı söylemek lazımın bu haftaki müzik kategorisi arabeskti. Müslüm Gürses ve Melike Öcalan Mutlu Ol Yeter adlı parçayı seslendirdiler. Ayrıca Müslüm Gürses ve Yıldız Tilbe Esrarlı Gözler parçasını birlikte okudular.

Müslüm Gürses Melike Öcalan Mutlu Ol Yeter Şarkı söylemek lazım:

Müslüm Gürses Yıldız Tilbe Esrarlı Gözler Şarkı söylemek lazım

Yorumlarınız ve programın diğer görüntüleri için tıklayınız

Müslüm Gürses & Melike Öcalan | Şarkı Söylemek Lazım Bölüm 3

Show Tv programında her salı yayınlanan Şarkı Söylemek Lazım adlı programın 3. bölümünde Müslüm Gürses ve Melike Öcalan Neredesin Sen adlı türküyü seslendirdiler:

Yorumlarınız için tıklayınız