“Keşke onu dinleseydim”

Geçtiğimiz pazar günü vefat eden Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur dün Zincirlikuyu mezarlığında kuran okuttu. Gürses’in mezarı başında dua eden Muhterem Nur duygulu anlar yaşayıp gözyaşı döktü. Muhterem Nur, “Keşke eşimi dinleseydim ve ameliyat olmasaydı. Ameliyattan dolayı vücudu delik deşikti. Keşke ben de onunla birlikte ölseydim, beraber ölseydik” dedi.

Sabah Gazetesi

 

Müslüm Gürses’in vefatı Amerikan basınında

Geçirdiği by-pass ameliyatının ardından 4 aydan bu yana yoğun bakımda tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybeden sanatçı Müslüm Gürses‘in ölümü Amerika Birleşik Devletleri (ABD) basınında da geniş yer buldu.

Gürses’in vefatını, US News, Washington Post, Miami Herald, Huffington Post, Timesonline, The News Tribune, Newsday, Pantagraph ve Washington Times gibi tanınmış gazetelerin yanı sıra yüzlerce basın kuruluşu okuyucularına ulaştırdı. Sanatçının fotoğraflarının da yer aldığı haberlerde, Gürses’in Türk ve Arap ezgilerini harmanlayarak kendisine özgü bir tarz geliştirdiği ifade edildi.

Haberlerde, sanatçının konserlerinde seslendirdiği duygusal şarkılar nedeniyle bazı hayranlarının kendilerine iletle zarar verdiği bilgisine de yer verildi. Medya kuruluşları, hayranları tarafından ‘Müslüm Baba’ ya da ‘Baba Müslüm’ lakabıyla anılan sanatçının son dönemde Pop ve Rock türlerinde şarkılar seslendirdiğini de yazdı.

Sabah Gazetesi