En İyi Evli Erkek Müslüm Baba

evli.bmp Müslüm Baba, gazetecilerin kendisine bahşettiği “çapkınlık” payesini reddetti ve “Ben en iyi evli erkeğim” dedi!

 

Oya Aydoğan’la yaşadığı polemikle gündeme gelen Müslüm Gürses, gazetecilerin kendisine “çapkın” diye takılmasına hem alındı hem de esprili bir yanıt verdi: “Benim çapkınlıkla ne ilgim var. Bana çapkınlık ödülü vereceğinize, en iyi evlilik ödülü verin

Reha Muhtar benden korksun

dd.bmpMüslüm Gürses, haber programı sunacak. Bir yapım şirketiyle anlaşma imzalayan arabesk müziğin Müslüm Babası kimsenin bilmediği özelliklerini bu tartışma programında göstereceğini söyledi. Oldukça iddialı olan Müslüm Baba, Reha Muhtar benden korksun dedi.

 

Müslüm Gürses, herkesi şaşırtan bir programla TV dünyasındaki yerini almaya hazırlanıyor. Gazeteci Nurettin Soydan ve Burhan Akdağ yönetiminde haber tartışma programını sunacak olan Müslüm Gürses, programda siyasetçileri, bilim adamlarını ve ekonomistleri ağırlayacak. Türkiye’nin içinde bulunduğu krizin nedenleriyle ilgili araştırma yaptığını anlatan Müslüm Gürses’e, ekonomiyle ilgili her türlü bilgi veriliyor. Sürekli ekonomi kitapları okuyan Gürses, iddialı konuşmayı da ihmal etmiyor. Ünlü sanatçı, Halkın sıkıntılarını hep şarkılarla duyurmaya çalıştım. Şimdi onların sesi olacağım. Reha Muhtar benden korksun dedi.

Müslüm Gürses, Paramparçayı benden daha iyi okur

teo-mus.bmpİddialı şarkı sözlerine gerek duymadan, gündelik hayatı şiirleştiren bazen duygusal, bazen hırçın, bazen de bunalım tavırları ve sıcak melodileriyle müzikseverlerin beğenisini kazanan Teomanın yeni albümü Gönülçelen ismini taşıyor.

Dün piyasaya çıkan Gönülçelende yer alan şarkılara bakılırsa Teoman trendy uzun bir süre daha devam edecek gibi… 8-10 yaşlarındaki bir çocuğun duygularından yola çıkıp, 35 yaş olgunluğundaki Ruhinin macerasının anlatıldığı albümde, Barış Manço ve Özdemir Erdoğanın da birer şarkısı bulunuyor.Dün piyasaya çıkan Gönülçelende yer alan şarkılara bakılırsa Teoman trendy uzun bir süre daha devam edecek gibi… 8-10 yaşlarındaki bir çocuğun duygularından yola çıkıp, 35 yaş olgunluğundaki Ruhinin macerasının anlatıldığı albümde, Barış Manço ve Özdemir Erdoğanın da birer şarkısı bulunuyor.

Gönülçelen her şeyi ile bir Teoman albümü. Şarkılar, bunalımda olan, mutsuz ve hüzünlü bir insanın dünyasını anlatıyor; ancak melodi ve bestelerin gücü Teoman hayranlarını memnun edecek akıcılıkta. Önceki albümler gibi Gönülçelen de birkaç hit bırakacak geride. Bir önceki albümünde Ajda Pekkanın Uykusuz Her Gece şarkısını tanınmaz hale getiren Teoman, Barış Mançonun Anlıyorsun Değil mi? şarkısını da bambaşka bir soundla yorumluyor: Eğer, bu şarkıyı Manço dinleseydi eminim büyük bir aferin alırdım. diyor.

Müslüm Gürsesin Paramparça şarkısını okumak istemesini ise Ben de duyunca sevindim doğrusu. Takdir ettiğim bir isim Müslüm Gürses. diyerek, en favori Gürses şarkılarını sıralıyor: Haydar Haydar ve Benim Meselem… Paramparça şarkısını Müslüm Gürses nasıl okur? sorusunu ise gülerek cevaplıyor: Benden on kat daha iyi söyleyeceğine eminim.

Oya Aydoğan Kedi,Müslüm Baba Ciğer!

Meggazin.com’un ortaya çıkardığı Müslüm Gürses- Oya Aydoğan aşkına dair hep Oya Hanım konuşmuş, Müslüm Baba susmuştu. Ama şimdi Müslüm baba konuşuyor, hem de en afilli şekilde

20 yıl önce yaşanan ve ilk kez meggazin.com tarafından ortaya çıkarılan Müslüm Gürses- Oya Aydoğan aşkında son durum bir hayli karışık…

Müslüm Baba, Oya Aydoğan hasta ruhlu bir kadın. Normal davranışlar sergilemiyor. Terapiye ihtiyacı var açıklamasını yaptıktan sonra konuyla ilgili bir atasözü söylemek istedi, ama pek başarılı olamadı: “Köpek miydi, kedi miydi. Ha kedi…. ulaşamadığı ciğere mundar der. Oya Aydoğan da aynen böyle davranıyor. Gündemde kalabilmek için söyledikleri artık beni çok kızdırıyor. Yok Oya Hanımın bende gözü yokmuş, yok o istese zaten benim yanımda olurmuş. İyi de benim fikrimi alan yok. Oya Aydoğanı edebe davet ediyorum ve kınıyorum dedi.

Anlaşılan 20 yıl önce yaşanan bu aşk daha çok magazin gündemine malzeme olacağa benziyor.

Müslüm Gürses: Oya Aydoğan reklam yapıyor

İSTANBUL (İHA)- Bir televizyon kanalının sabah programına katılan ünlü arabeskçi Müslüm Gürses, kameralar karşısında ayaklarını yıkattı. Bu olay üzerine basın mensuplarının Ayaklarınızı burada yıkattınız evde de yıkatıyor musunuz? şeklindeki sorusuna Gürses, Neticede Muhterem Hanım benim eşim. Yapması normaldir arada sırada da yapıyor zaten dedi. Son zamanlarda Oya Aydoğanın kendisiyle ilgili iddialarına cevap veren Müslüm Gürses Oya Hanım reklam yapmaya çalışıyor. Normalde konuşulacak konular değil bunlar, herhalde altıncı kattan düşmüş, o yüzden böyle konuşuyor dedi.

Oya Aydoğan’a Müslüm Gürses Fanatiklerinden Tepki

oya1.bmp Oya Aydoğan ayağını denk alsın, konuşurken dikkat etsin! . Bu sözler, Türkiyenin tek jiletli hayran kitlesi olan Müslüm Gürses fanatiklerine ait. Neden mi bu kadar kızgın Müslüm fanatikleri? Hatırlarsınız, Oya Aydoğan meggazin.coma magazin gündemine bomba gibi düşen bazı açıklamalar yapmıştı. Şöyle diyordu Oya Aydoğan: Müslüm Gürses benim peşimden çok koştu, evlenme teklifi bile etti. Ama kabul etmedim. Bu açıklamalara ilk tepki, yıllarını Müslüm Gürsesle birlikte paylaşan Muhterem Nurdan gelmişti: Oya, 20 yıl önce Müslüm Gürsesden yediği dayağı unutmasın, gerekirse Müslüm onu tekrar döver. Şimdi de Müslüm Gürses fanatikleri devreye girdi. Çeşitli yayın organlarına telefonlar açarak Oya Aydoğanın telefonlarına ulaşmak isteyen fanatikler, telefon numarası bulamayınca başka şarkıcıları aramaya başlamış! Bu şarkıcılardan biri de Kadir Tapucu. Müslüm fanatikleri bana bile ulaştı. Sen de muhakkak Oya Aydoğanın telefonu vardır, ver de haddini bildirelim dediler. Ben Oya Aydoğanı severim, her şeyden önce aynı camiaya mensubuz. Tabii ki vermedim telefon numarasını.

 

Oya Aydoğan ne diyor?
Telefonla aldığı tehditlerden canı çok sıkkın olan Oya Aydoğan ise meggazin.coma şu açıklamayı yaptı: Ben onlardan korkmuyorum, çünkü anlattığım her şey doğruydu. Müslüm Gürses benim gibi bir kadına evlenme teklif ettiği için gurur duymalı. Fanatikleri bu olayın gerçekliğine inanmadıkları için bana tepki duyuyorlar .

Yılmaz’ın ‘Müslümcü’ kompleksi yok

yilmaz1.jpgİnsan öykülerinin peşi sıra düştüğü yolda, hayata dair ilginç notlar bulup çıkaran “Bir Yudum İnsan” programı, yeniden atv ekranlarında. İlk durak, Hakkari’nin Kıran mahallesinde, Pinyaniş aşiretinde başlayıp ‘soğuk ve şehirlerarası otobüslerle’ Ankara’dan İstanbul’a uzanan Yılmaz Erdoğan’ın hayatı.

Dostları Demet Akbağ ve Cem Yılmaz’ın, ‘Mükremin Abi’den ‘Deli Emin’e ünlü komedyeni anlattığı programda Yılmaz Erdoğan da hayatından inciler döktü. “Biz özgüvenle yetiştik. Ailemde hiçbir zaman ‘Siz Hakkari’de doğdunuz. 1-0 mağlupsunuz’ denmedi. Hiç kimse hiçbir yerde 1-0 mağlup değildir” diyen Erdoğan en çok Müslüm Gürses’i seviyormuş: “Bana ‘Müslümcü’ derler gibi bir kompleksim yok. ‘Caz dinliyorum ben’ havasında da hiç olmadım.” Erdoğan’ın mafyaya da sözü var: “Bizim hayata karşı duruşumuzda, kendi kendine bir dayılanma edebiyatı vardır. Şiddet hayatın her yerinde olan bir şey. Ya maruz kalacaksın ya da uygulayacaksın. Mükremin olarak hayata başlayıp mafya olan da var. Ama mahallenin delikanlısı olarak kalan da. Ben delikanlı olanı seviyorum.” Gazeteci Nebil Özgentürk’ün hazırladığı “Bir Yudum İnsan”, 4 Temmuz saat 23.00’te, atv’de.

Sabah

Müslüm Gürses’in gizli aşkı bendim

oya1.bmpSinema oyuncusu Oya Aydoğan’ın yıllarca sakladığı sır sevgilisinin Müslüm Gürses olduğu ortaya çıktı. Aydoğan, Müslüm Gürses bana aşıktı, yıllarca peşimden koştu. Evlenme teklif etti kabul etmedim dedi.

Gizli aşkı, Aydoğan’ın yıllar sonra yaptığı itiraf ortaya çıkardı. Müslüm Gürses’in kendisini bir gölge gibi takip ettiğini söyleyen Aydoğan, Bana deliler gibi aşıktı. Sürekli yanımdaydı. Nereye gitsem beni takip ederdi. Bana evlenme teklif etti. Ama kabul etmedim. Muhterem Nur bunları çok iyi bilir ve beni de çok kıskanır. İşin garibi ikisini de ben tanıştırdım. Muhterem Nur ile ben aynı filmde oynuyorduk. Tanıştılar ve ilişkileri bugüne kadar geldi. Ama Muhterem hala beni görünce sinirlenir, kıskançlık krizlerine girer dedi.

Demirhan HARARLI MAGAZİN SERVİSİ

Müslüm Gürses, Oya’yı devamlı döverdi

oya1.bmpMüslüm Gürses’in kendisine aşık olduğunu söyleyen Oya Aydoğan, Muhterem Nur’u kızdırdı. Nur, Müslüm Oya’yı sevmez, aksine döverdi dedi.

Oya Aydoğan’ın Hürriyet’te çıkan, Müslüm Gürses bana aşıktı, peşimi bırakmıyordu. Bana evlenme teklif etti. Kabul etmedim. Onu Muhterem Nur’la da ben tanıştırdım sözleri Gürses’in 20 yıllık hayat arkadaşı Muhterem Nur’u kızdırdı. Muhterem Nur, Oya Aydoğan için şunları söyledi:

Oya Aydoğan ucuz reklam peşinde. Bu söyledikleriyle yine kendini kanıtladı. Oya Aydoğan bunları 20 yıl önce söyleseydi, anlayış gösterebilirdim. Mutlu bir hayat sürmeye çalışan bizlerden ne istiyor? Bunları söylemekle çok düşman kazanır. Kendisini rezil edip aptallığını gösteriyor. Müslüm’ün kendi peşinden ayrılmadığını söylüyor. Kuyruklu yalan. Asıl o Müslüm’ün peşinden ayrılmıyor, kendine rant sağlıyordu. Yine çenesi açılmış ama Müslüm onu 20 yıl önce dövdüğü gibi yine döver. Onun için kocamın kafasını kızdırmasın aklını başına toplasın.

Demirhan HARARLI / MAGAZİN SERVİSİ

Sakın Ölme Müslüm Baba

Geçtiğimiz günlerde Kadir İnanır, sanatçıların gerçek değerinin öldükten sonra anlaşıldığını söylemişti. Farzedin ki, binlerce fanatik hayranı olan Müslüm Gürsesin vefat haberi yayınlandı! Tepkiler nasıl olurdu? Psikiyatristlerin bu konudaki yorumları ürkütücü: Ona tapılacak derecede bağlı olanların intihar etmeleri beklenebilir!

Geçtiğimiz günlerde Benim ölümüm büyük olur diyerek dikkatleri üzerine çeken Kadir İnanır, ölüm hakkında kameraların önünde ilk kez konuşmuştu. Bir sanatçının gerçek değeri öldüğü zaman anlaşılıyor diyerek biraz da sitemkar konuşan İnanır, kendisini eleştirenlere de bir bakıma yanıt vermişti.

Peki binlerce fanatik hayranı olan Müslüm Gürsesin (Allah ömrüne bereket versin) vefat ettiği haberleri yayınlandığı zaman tepkiler nasıl olur diye düşündük. Arabesk müziğin Müslüm Babasına sevgi ve bağlılık gösterisi adı altında sahneye fırlayıp önünde eğilenler, kendilerini acımasızca jiletleyenler ve yerden yere atanlar, acaba Gürsesin ölümü halinde neler yaparlardı?

Mutlaka bir kasırga esecektir!
Bu konu ile ilgili görüştüğümüz uzman psikiyatristler, son derece ürkütücü açıklamalarda bulundu. Cerrahpaşa Tıp Fakültesi Psikiyatri Ana Bilim Dalı Öğretim Üyesi Prof. Dr. Mehmet Kerem Doksat : Müslüm Gürsesin söylediği şarkıların sözleri ve müziği son derece karamsar ve basit. Musikiden uzak esintilerle dolu. Şarkılarının sözleri, genelde kimliğini arayan, kültürsüz ve alt yapısı olmayan varoş insanlarının yaşam tarzlarını anlattığı için bu kesimden büyük ilgi görüyor. Çünkü bu tip insanlar o sözlerin içinde kendilerini buluyorlar. Toplum tarafından dışlanmış ve kültürel bunalım yaşayan bu kesim insanı, tiner, bali ve alkol gibi birtakım uyuşturucu maddeler aldıktan sonra her türlü rezilliği yapacak hale geliyorlar. Müslüm Gürses onlar için adeta bir Tanrı gibi. Bu nedenle onun ölümünden sonra, ona tapılacak derecede bağlı olanlar ve bu gruplara yakın insanların intihar etmeleri beklenebilir. Ancak bunun birkaç kişiyi geçeceğini sanmıyorum. Ama mutlaka bir kasırga esecektir.

Psikiyatrist Doç. Dr. Armağan Samancı: Öncelikle şunu söylemeliyim ki, intihar ve intihara teşebbüs çok farklı şeylerdir. Müslüm Gürsesin ölümünden sonra çok fazla intiharın olacağını sanmıyorum. Fakat intihar teşebbüslerinin çok olacağını düşünüyorum. Toplu intihar teşebbüsleri de beklenebilir. Cenazenin kalkması sırasında üzüntü verici olaylar olabilir. Küçücük bir kıvılcımın büyük olaylara neden olacağını düşünüyorum. Bir intihar teşebbüsünün diğer intiharlara da davetiye çıkarmasından endişeliyim. Kişilik problemlerini ve kültürel bunalımlarını, duygusal dışavurumlarıyla eyleme dönüştürmeleri üzüntü verici olur.

Mustafa Yıldız