Müslüm Gürses Silifke’de

61.jpg

Arabesk müziğin ünlü ismi Müslüm Gürses, Mersin’in Silifke İlçesi’nde hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Silifke İlçesi’ne bağlı Narlıkuyu Beldesi’ndeki Hitit Gazinosu’nda sahneye çıkan Müslüm Gürses, sevilen eserlerini seslendirdi.

in ünlü ismi Müslüm Gürses, Mersin’in Silifke İlçesi’nde hayranlarına unutulmaz bir gece yaşattı. Silifke İlçesi’ne bağlı Narlıkuyu Beldesi’ndeki Hitit Gazinosu’nda sahneye çıkan Müslüm Gürses, sevilen eserlerini seslendirdi.

Gürses 150 bin dolar içeride

111.jpg

Son albümünde söz ve müziği Sezen Aksu’ya ait olan, daha öncede Tarkan tarafından seslendirilen ‘İkimizin Yerine’yi yorumlayan Müslüm Gürses’in albümü henüz 15 bin sattı. Yapımcının zararı 150 bin dolar

Müslüm Gürses’in büyük umutlarla piyasaya çıkan albümü ‘İkimizin Yerine’ kelimenin tam anlamıyla yapımcısını hayal kırıklığına uğrattı. Büyük fiyaskonun nedeni albümün kötü olması, ya da ortaya yanlış bir iş çıkmasından değil, sadece korsan satışlar. İsyanlarda olan yapımcı Gazanfer Dirlik, “Albüm için hiç bir masraftan kaçınmadık. Ama gel gör ki korsanlar ocağımıza incir ağacı dikti. Sezen Aksu’dan aldığımız ‘İkimizin Yerine’ parçasından çok umutluyduk. Ortaya çıkan albümde müzik otoriteleri tarafından ‘Müslüm Gürses’in son dönemde imza attığı en iyi çalışma’ olarak övgü aldı. Fakat halk bizim 5 milyona sattığımız albümleri değil, bir- 1.5 milyona satılan korsanları tercih etti. Albümün bandrollü satışı 15 binde kalırken, korsan satışları 200 bine ulaştı. Arabesk müzik yapan firmaların en büyük problemi korsandır. Çünkü hitap ettiği kesim daha alt gelir gurubu olduğu için insanlar korsana hücum ediyor. Şu an 150 bin dolarlık zarardayım. Bir daha arabesk albüm yapmak mı, tövbeler olsun. Eğer devlet bu işe bir an evvel el atmazsa sanırım yakında piyasaya arabesk albümler çıkmayacak” dedi.

Yapımcı Dirlik bu arada Sezen Aksu’yu da övgüler yağdırarak, “Sezen Aksu gerçekten de müzik dünyasının kraliçesi. Müslüm Gürses’ten ‘İkimizin Yerine’ için tek kuruş istemedi. Daha iki günlük besteciler eser başına 10-15 bin dolar çekerken Sezen Hanım gibi meslektaşlarına destek verenler de olmasa, vay bu piyasanın haline” dedi.

Müslüm Gürses’in üzerindeki talihsizliği sürüyor

181.jpgArabesk müziğin ünlü ismi Müslüm Gürses’in üzerindeki talihsizliği sürüyor.Son olarak Adana’da sahne alan sanatçının alt kadrosundan biri atılan taş ile yaralandı, organizatör ile karakolluk oldu. En büyük şoku ise 7 bin kişilik açıkhava tiyatrosuna bin kişi gelmesi ile yaşadı.
Müslüm Gürses’in Mimar Sinan Açıkhava Tiyatrosu’ndaki programı dün akşam 20.00’da başlayacaktı. Ancak gelen izleyicinin beklenenin çok altında olması sanatçıyı endişelendirdi. Alt kadrosunda çalışan 2 bayan sanatçıya sahne verildi. “Müslüm Baba”yı isteyen Adanalı hayranları, ilk sanatçıyı taş yağmuruna tuttu. Atılan taşlardan biri sanatçının yüzüne isabet etti. Bundan sonra ikinci bayan sanatçı da atılan taşlarla kolundan yaralanarak sahneden koşarak kaçtı.Kalabalık olmadığı için zaten konsere ‘soğuk’ bakan Müslüm Gürses, bu gelişmeler üzerine programını iptal etmek istedi. Eşi Muhterem Nur’un onaylamadığı bu kararından vazgeçen Gürses, hayranlarıyla 1.5 saat gecikmeli buluştu. Adanalı gençler sanatçıyı coşkuyla karşıladı. Ancak bu mutluluk kısa sürdü. Çünkü Gürses sadece 5 şarkı okuyarak programını erken bitirdi. Müslüm Gürses, taş atılır korkusuyla sahneyi koşar adımlarla terk etti. Polis, konserden sonra olağanüstü güvenlik önlemleri aldı.Müslüm Gürses’in şansızlıkları bunlarla da kalmadı. Konseri düzenleyen organizatör ile daha önce belirlenen ücret konusunda ihtilaf çıktı. Gürses, menajeri vasıtasıyla Bağlar Polis Karakolu’na müracaat ederek organizatörden şikayetçi oldu. Gürses ve ekibi, Adana’dan hayal kırıklığı ile ayrıldı.

Müslüm Gürses Niğde’de

71.jpg

Türkiye turnesine çıkan arabesk müzik sanatçısı Müslüm Gürses, dün akşam Niğde’de hayranlarına konser verdi. Hüdavent Hatun Parkı’ndaki Emre Aile Çay Bahçesi’nde verilen konsere ilginin az olması organizatöre zor anlar yaşattı. 10 milyon liradan satışa çıkarılan konser biletleri alıcı bulmayınca seyirci bölümünde büyük boşluklar oluştu. Bunun üzerine harekete geçen organizatörler, sanatçının sahneye çıkmasına az bir süre kala bilet fiyatları 5 milyon liraya düşürerek çay bahçesinin dolması sağlandı.Yaklaşık 300 kişinin doldurduğu çay bahçesinde sahne alan Müslüm Gürses’in gergin olduğu gözlendi. Gürses, konserin ilerleyen bölümlerinde sevenlerinin coşkulu tezahüratlarıyla kendine geldi. Ölüm tehditleri alan ve otobüsüne daha önce silahlı saldırıda bulunulan Müslüm Gürses’in Niğde konseri de yoğun güvenlik önlemi altında tamamladı. Korumalar, sahnede Gürses’e adeta etten duvar ördü.

Bingöllü depremzedelere moral verdi

BİNGÖL (İHA) – 1 Mayıs 2003 tarihinde Bingölde meydana gelen 6.4 şiddetindeki deprem sonrasında vatandaşların yaşadıkları sorunları unutturmak üzere valilik tarafından düzenlenen sosyal faaliyet, nisbeten genişletilip hızlandırıldı. Depremde yaşanan sıkıntıları gidermek ve depremzedelere moral vermek üzere Bingöl Valiliği tarafından düzenlenen açık hava konserinde ünlü sanatçı Müslüm Gürses sahneye çıktı. Şehir stadyumunda ücretsiz olarak verilen konsere Müslüm Gürses hayranları akın etti. Gürsesin yaklaşık 3 saat sahnede kaldığı konsere yaklaşık 5 bin depremzede katıldı. Konsere katılan depremzedeler ünlü sanatçının söyledikleri parçalara eşlik ederek gönüllerince eğlendi. Bingöl Valisi Hüseyin Avni Coş da; konser sonrası Müslüm Gürsese bir teşekkür plaketi verdi. Vali Coş, İlimizde yaşanan depremin ardından vatandaşlarımıza moral kazandırmak üzere bu konseri tertipledik. Bizi kırmayarak buraya kadar gelen Müslüm Gürses ve ekibine teşekkür ediyorum dedi

Müslüm Gürses saldırıdan sonra ilk kez sahneye çıktı

121.jpgÜnlü arabesk sanatçısı Müslüm Gürses, Kahramanmaraş’ta 44 kişilik ekibi ve eşiyle birlikte içinde bulunduğu otobüse yönelik silahlı saldırı düzenlenmesinden sonra ilk kez Hatay’da sahne aldı. Ünlü sanatçı, hiçbir suçun cezasız kalmayacağına inandığını söyledi.
Hatayspor’un sezon açılışı nedeniyle Güngör Uydu Kent’te havuz başında düzenlediği konserde sahne alan Müslüm Gürses, saldırı sonrası hayranlarının karşısına ilk kez çıktı.
Konser öncesi gazetecilerin sorularını yanıtlayan Gürses, Türkiye’nin bir hukuk devleti olduğunu ve suçluların cezasız kalmayacağını belirterek, “Saldırının benimle alakası yok, ama şunun bilinmesi gerekir ki burası Türkiye. Burası kanunsuz bir ülke değil. Suçlular cezasını görecektir. Türkiye’de kim suç işlemiş de cezasını görmemiş. Hak var, hukuk var, kanun var, adalet var. Cezalarını göreceklerdir. Devletin eli uzundur” dedi. Konuşmasının ardından Gürses’in etrafını saran hayranları elini öperek geçmiş olsun mesajlarını ilettiler.
Müslüm Gürses’in eşi Muhterem Nur ise saldırganların yakalanmasıyla ilgili olarak, “Bir şey düşünemiyorum. Bizimle alakalı bir konu değil. Fakat bir hiç yoluna gidebilirdik. Şikayetçi olmuyorum. Kanun zaten yapacağını bilir” diye konuştu.
Saldırı sonrası Müslüm Gürses’in akrabalarından şüphelenmediğini kaydeden Nur, “Ben onlardan şüphelenmedim. Onların beni adım adım takip edeceklerini düşünmedim. Olabilirdi de olmayabilirdi de, ama yüzde 100 onların olmadığını biliyordum” dedi.
Muhterem Nur, tehditlerden korkmadığını vurgulayarak, “Hedef alırlarsa beni alırlar. Ben ölümden korkmuyorum ki böyle bir durumdan korkayım” diye konuştu.
Havai fişek gösterisinin ardından konser veren Gürses, önceki gün yaşadığı şokun ardından ilk defa sahneye çıkarak unutulmaz şarkılarını birbiri ardına söyledi. Gürses, konser sırasında, masalardan gelen “Geçmiş olsun” mesajlarına, “Bizim kimseye yanlışımız olmaz” karşılığını verdi.

Müslüm Gürses’in Arabasına Saldırı

101.jpgArabesk sanatçısı Müslüm Gürses’in otobüsünün kurşunlanması olayı ile ilgili olarak olarak Yavuz Selim Bölükbaşı (20), adlı bir kişi gözaltına alındı. Bölükbaşı ilk önce “Müslüm Baba’nın fanatik hayranıyım. Konseri iptal etmesine sinirlenmiştim. Saldırıyı tek başına yaptım” dedi. Ancak polis, olaya Hüseyin Ekiz (29) ve Mustafa Arıkcan (24) adlı kişilerin de karıştığını tespit etti. Olayın avans anlaşmazlığından kaynaklandığı ortaya çıktı. İddiaya göre Müslüm Gürses’in menajeri, Kahramanmaraş’ın Göksun ilçesindeki konser için 750 euro avans aldı. Konser iptal edilince menajer, organizasyonu üstlenen Cemil Binici ve Ali Üstün’e 500 euro verdi.

Binici ve Üstün yine iddiaya göre kalan 250 euro’yu alabilmek için adam tuttu. Olayda silahı kullanan Yavuz Selim Bölükbaşı ve diğer iki zanlı adliyeye sevk edildi. Saldırıyı planladığı öne sürülen Nusret Güloğlu ise aranıyor.

Müslüm Gürses’e saldırı olayında 5 kişi gözaltına alındı

161.jpg

Arabesk müzik şarkıcısı Müslüm Gürses ve 44 kişilik ekibini taşıyan otobüse dün düzenlenen silahlı saldırının ardından 5 kişi gözaltına alındı. Alınan bilgiye göre, bu sabah saatlerinde Emniyet Müdürlüğü‘ne gelerek saldırıyı kendisinin gerçekleştirdiğini belirten Yavuz Selim Bölükbaşı’nın gözaltına alınmasının ardından, olaya karıştıkları ve azmettirdikleri gerekçesiyle, Mustafa Arkan ve Hüseyin Ekiz de yakalandı.

Arkan ve Ekiz’in, polise verdikleri ifadede, Göksün İlçesi’nde düzenlenecek konser için Menajer Hüseyin Çakmak’a 1000 euro ödediklerini, ancak konserin iptal edilmesi üzerine, Menajer Çakmak’ın, parayı teslim ederken 250 euro’yu vermediğini söyledikleri belirtildi. Arkan ve Ekiz’in ”Bu nedenle parayı tahsil edebilmek için otobüsün peşine düştük. Otobüsü yolda takip ederken, şoför, aracı üstümüze sürdü, bizi ezmeye çalıştı. Korkutmak amacıyla lastiklere ateş ettik” şeklinde ifade verdikleri öğrenildi.
Türkoğlu İlçe Jandarma Komutanlığı tarafından yürütülen soruşturmada da adı geçen ve olaya azmettirdiği öne sürülen Nusret Güloğlu ile 1 kişinin daha arandığı, Göksun Belediyesi’nde çalıştıkları belirtilen Cemil Binici ve Ali Üstün’ün de yakalanarak gözaltına alındıkları bildirildi.
Bu arada olayda kullanılan sahte plakalı 06 YVP 57 plakalı gri renkli BMW marka aracın da bulunduğu açıklandı. Öte yandan, Göksün Belediye yetkilileri, konserin Belediye Başkanlığı tarafından düzenlendiğini ve konserin iptal edilmesi üzerine, Afşin İlçesi’nde ödenen paranın 750 euro’sunun tahsil edildiğinin, geri kalanının Gürses’in menajeri tarafından masrafta kullanıldığının ve sonra iade edileceğinin belirtilmesi üzerine olayın o gün tatlıya bağlandığını söylediler. Bugün öğle saatlerinde de, Yavuz Selim Bölükbaşı (20) isimli genç, saldırıyı kendisinin gerçekleştirdiğini söyleyerek polise teslim olmuştu.
Olayla ilgili soruşturma sürdürülüyor.

Hedef Bendim

31.jpg

Müslüm Gürses, hayat arkadaşı Muhterem Nur ve 44 kişilik ekibi taşıyan otobüs, Kahramanmaraş’ın Afşin Ilçesi’ndeki konserden sonra Hatay’a gitmek üzere yola çıktı.

Otobüs, Kahramanmaraş’ın Türkoğlu İlçesi’ne bağlı Kıldı Beldesi yakınlarında, henüz sürücüsü ve plakası belirlenemeyen gri renkli BMW tarafından durdurulmak istendi. Otobüsün durmaması üzerine, otomobilde bulunan kişiler, tabancayla otobüse ateş açıp olay yerinden kaçtılar. Saldırıda otobüsün arka lastikleri isabet aldı.

Kolundan tuttum
Muhterem Nur, asıl hedefin kendisi olduğunu belirterek “Saldın sırasında Müslüm ve otobüsteki diğer kişiler uyuyordu. Ben uyanıktım. Silah sesleri üzerine otobüsteki herkes uyandı. Çok korktuk. Bağrışmalar oldu. Korku filmlerindeki gibi bir olaydı. Herkes otobüsün içerisinde yerlere yatarken Müslüm ayaktaydı. Hemen kolundan tuttum, onu da otobüsün içerisine yatırdım. Şoföre, durmamasını söyledim. Patlak lastiklerle giderken telefonumuzla jandarma ve polise haber verdik. Lastiklerden mermi çekirdeklerini çıkardılar. 30-35 kişilik ekipte herkes çok korktu.”

Müslüm Baba’yı kurşunladılar

141.jpg

Talihsizlikler Müslüm Gürses’in yakasını bırakmıyor. Bir süre önce akrabaları tarafından ölümle tehdit edilen sanatçı, bu kez de Anadolu turnesinde kurşun yağmuruna tutuldu

Müslüm Baba, son günlerde üst üste can sıkıcı olaylar yaşamaya başladı. Bir hafta önce akrabaları tarafından para yardımı yapmadığı gerekçesiyle ölümle tehdit edilen Müslüm Gürses, Anadolu turnesi kapsamında Kahramanmaraş’tan Hatay’a giderken kurşun yağmuruna tutuldu.

BMW’den kurşun

Önceki gün Kahramanmaraş’a konser vermek üzere gelen Müslüm Gürses, boş sıraları görünce konser vermekten vazgeçti. Sanatçı daha sonra Afşin’e geçerek bir konser verdi. Dün sabah saat 03.00 sularında da, Afşin’den Hatay’a hareket etti. Bir süre sonra gri renkli BMW marka bir otomobil, Gürses’in de içinde bulunduğu otobüsü takibe aldı. Kimliği tespit edilemeyen

kişiler, Gürses’in otobüsünü durdurmak istedi. Otobüsün yoluna devam etmesi üzerine saldırganlar aracı kurşun yağmuruna tuttu. Ön ve arka sol lastiğine kurşunların isabet etmesi sonucu otobüs durmak zorunda kaldı. Saldırganlar olay yerinden kaçtı. Bir süre üzücü olayın şokunu atlatamayan sanatçı jandarmaya sığındı.

Ünlü sanatçı, kurşunlama olayından ötürü kimseden şikayetçi olmadı. Sanatçı, bir soru üzerine saldırının soygun amaçlı yapılmış olabileceğini de öne sürerek, ‘Beni tehdit eden akrabalarımın bu saldırıyla ilgisi yok’ diye konuştu.

Saldırgan yakalandı

terem Nur ise ‘Saldırıyı kimin gerçekleştirdiğini bilmiyoruz. Ucuz atlattık’ dedi. Sanatçı daha sonra Harbiye’de istirahate çekildi.

Bu arada, polis tarafından düzenlenen operasyonda, 20 yaşındaki Yavuz B. gözaltına alındı. Gürses’in hayranı olduğunu belirten Yavuz B., ‘Konser iptal edilince Müslüm Gürses’i takip ettim. Onunla görüşmek için havaya ateş ettim. Otobüs durmayınca lastiklerine kurşun attım. Amacım, kendisiyle görüşmekti. Ben babayı çok seviyorum’ diye konuştu. Üzerinde bir tabanca bulunan saldırgan gözaltına alındı.