Acıyı tatmayan tatlıyı bilemez

babababa1.bmp

Müslüm Gürsesin, DIGITURK 23. kanalda yayın yapan Turkmaxta başlayan Baba Show isimli programı izleyicilerden tam puan aldı. Gürsesin ilk programına konuk olan Zerrin Özer ve Haktan izleyicilere müzik ziyafeti yaşattı. Türküleri çok sevdiğini söyleyen Zerrin Özer, Sting ve Peter Gabrielin türkü okuduğu bir albüm çıkarmak istiyorum dedi. Programda, Müslüm Gürses de sarfettiği sözlerle izleyicilerden sık sık alkış aldı. Son dönemlerde Paramparça gibi rock şarkılarını da repertuarına katan sevilen sanatçı, sahnede şu ilginç sözleri söyledi:

Dünya müziğini takip etmeyen, bilmeyen sanatçı benim gözümde tıstır

Sanatçı dediğin adam müziğin her türlüsünü bilmeli. Rockı da bilecek gakı da

Hayatta acıyı tatmayan, tatlının kıymetini bilmez. Ben haksızlıktan korkarım. Çünkü haksızlığın olduğu yerde adalet yoktur

Müslüm Baba: 30 dakika Şahan Gökbakar: Sıfır!

561.jpgÇekimi önceki akşam yapılan Hülya Avşar Show’un konukları Şahan Gökbakar, Müslüm Gürses, Levent Yüksel ve Hande Altaylı’ydı. Gürses ve Gökbakar’ı Kokoloji testine sokan Avşar, iki ünlünün ön sevişme sürelerini ortaya çıkardı.

Hülya Avşar, cumartesi günü yayınlanacak şovunun çekimlerinde iki ünlü konuğu Müslüm Gürses ve Şahan Gökbakar’ı ‘Kokoloji’ testinden geçirdi. Japonya’da çıktığı gün dört milyon satan; aşk, seks, iş, aile, dostluk gibi konularda çeşitli testler içeren ‘Kokoloji’ adlı kitaptan konuklarına her hafta sorular yönelten Avşar’ın Gürses’e yönelttiği sorunun sonucunda, ünlü sanatçının ön sevişme süresi 30 dakika, Gökbakar’ın ise sıfır çıktı…

TREN SORUSU SORDU
“Tren garına gittiniz. Yolculuk edeceğiniz tren ortalıkta yok. Treni ne kadar beklersiniz?’ sorusunu hem Müslüm Gürses’e hem de Şahan Gökbakar’a soran Avşar, cevapları yine kitabın verilerine göre değerlendirdi. Bu soruya Gürses “Yarım saat beklerim” şeklinde cevap verirken, Gökbakar’ın cevabı ‘Ben hiç beklemem’ oldu. Avşar, daha sonra cevapları yorumladı: “Treni ne kadar süre beklerseniz ön sevişme süreniz o kadarmış!” Şahan Gökbakar, bu değerlendirmeyi ‘yanlış’ olarak yorumlarken, Müslüm Gürses herhangi bir yorum yapmadan sadece gülümsemekle yetindi. ‘Haydi Kızlar Okula’ kampanyasına para yardımında bulunması için, bu hafta Hülya Avşar Show’da mesleği dışında bir becerisini sergileyen isim; Şahan Gökbakar oldu. Gökbakar, stüdyoya kurulan mutfakta pilav ve tavuk sote pişirdi. Avşar’ın da yardım ettiği Gökbakar, yemeği başarıyla pişirdiği için 3 bin, ardından bir de şarkı söylediği için bin olmak üzere; toplam 4 bin YTL bağışta bulunulmasını sağladı.

‘DEĞİŞİM İYİDİR’
Programın dikkat çeken bir diğer anı ise Avşar’ın Müslüm Gürses’e sorduğu ‘Jiletçilerden entellere nasıl geçiş yaptınız? Bu değişimin nedeni nedir, neden gerek gördünüz?’ sorusu oldu. Gürses’in bu soruya cevabı ise ilginçti: “Değişim iyidir. Değiştim ama özümden bir kayba uğramadım…”
MEHMET ÇALIŞKAN MAGAZİN

Baba Show Geliyor

turkmax1.jpgMüslüm Gürses Baba Show; adlı müzik programıyla her hafta
sevenlerinin karşısına çıkacak. Gürses özellikle kendisinden farklı türde müzik
yapan sanatçıları ağırlayarak, onlarla sohbet edip, şarkılarını seslendirecek.
TürkMax’ta ayrıca özel olarak yaptırılan yerli TV filmleri ile Türk Sineması’nın
unutulmaz klasikleri ve yeni dönem filmleri de ekrana gelecek.

Sabah / Yüksel Aytug

Madde Bağımlıları Sıra Gecesinde Buluştu

jj1.bmpŞanlıurfa Emniyet Müdürlüğü, sokaktaki çocukları rehabilite etmek amacıyla her hafta Sıra Gecesi düzenliyor.

Şanlıurfa’da tarihi bir binada faaliyet yürüten Sarayönü Polis Merkezi’nde yapılan Sıra Gecesi’ne emniyet müdür yardımcıları ile polisler katıldı. Polisler, sokak çocuklarıyla sohbet etti, onlara çiğ köfte ve tatlı ikram etti. Madde bağımlısı (tinerci) çocuklar ise türküler söyledi. Sıra Gecesi’nde madde bağımlısı çocuklar ve gençler, Müslüm Gürses’in parçalarını seslendirdi.

Boşandıktan Sonraki Tavırlarını beğenmedim

news_a1.jpgÜnlü şarkıcı MÜSLÜM GÜRSES, Avşar Kızının boşandıktan sonraki tavır ve konuşmalarını hiç beğenmediğini belirterek sanatçıyı eleştirdi.MÜSLÜM GÜRSES, Avşar Kızının boşandıktan sonraki tavır ve konuşmalarını hiç beğenmediğini belirterek sanatçıyı eleştirdi.

ARABESK müziğin babası Müslüm Gürses önceki akşam, Okan Bayülgenin Televizyon Makinası adlı programına konuk olarak katıldı. Magazin basınının gündeminden düşmeyen Hülya Avşarla ilgili konuşan Gürses, Hülya Avşar yanlış yolda. Bir insanın, evlenip boşanması normal ama milletin karşısında konuşmaları ve yaptığı hareketler hoş değil. Türk örf ve adetle-rine aykırı. Avşar kızı, gündemi değiştirmeye çalışıyor. Bir sanatçının, halka örnek olması gerekiyor. Yaptığı işlere ve konuşmalarına dikkat etmesi lazım. Ben 35 yıldır sanat camiasındayım, bunlara dikkat ettiğim için ayaktayım, yoksa kaybolur giderdim dedi.

İNGİLİZCE BİZİ BOZMAZ

Ünlü sanatçı, ayrıca hayranlarına yeni albümünün müjdesini verdi. Albümde İngilizce başlayıp, Türkçe devam eden bir de şarkısının yer aldığını söyleyen Gürses, Şarkının bir bölümünü İngilizce söyledim. Bu şarkı alışılmışın dışında yani Müslüm Gürses tarzı dışında bir şarkı değil. Bu da bizim alışılmış imajımızı zedelemez. Hayranlarımız bunu yadırgamaz dedi.

HAKAN TAŞIYAN BENİ TAKLİT EDİYOR

Sahneleri bırakması gerektiğini düşünen bazı insanların olduğunu söyleyen Müslüm Gürses bu görüşe, Sahneleri bırakmam için çok erken. Ben kendi tarzımda, birkaç kişiyi yetiştiriyorum. Gerçi beni taklit edenler var ama bunları ben yetiştirmiyorum. Hakan Taşıyanın sesi güzel ama sadece beni taklit ediyor karşılığını verdi.

KONSER İPTAL EDİLDİ

Ferdi Tayfurla 21 Ocakda MyShowlandde İki Baba Bir Arada sloganıyla bir araya geleceği konserin iptal edildiğini medyadan öğrenen Müslüm Gürses, İptal edildiğini şimdi gazetecilerden öğrendim. Ama sevenlerimizle başka bir zamanda başka bir yerde yine buluşuruz. Konserin iptal edilmesi beni üzdü dedi. Gürsesin ardından Tayfur da yaptığı açıklamada, Organizasyonu yapan şirket verdiği hiçbir sözü tutmadı. Ben iptal ettim. Paramı alırsam herkesle çıkarım diye konuştu.

Star

Müslüm Gürses Yılbaşında Nerede?

har1.bmp

Avrupalı Türkler yeni yıla renkli ve hareketli girecekler. Avrupa’nın dört bir yanında sevilen sanatcıların katılacağı eğlenceler ve konserler düzenleniyor. Başta Mahsun Kırmızıgül, İsmail YK ve Lara olmak üzere bir çok star Türkler’in yoğun olarak yaşadığı bölgelerde sahne alacaklar.

İŞVİÇRE
– Müslüm Gürses Basel Dilan Düğün Salonunda sahne alacak.
Tarih: 31 Aralık 2006
Giriş saat 17.30
Tel:0041-792407880

– Zürih Dilaila Diskotek, Samba Şov, Tel: 079-3826691
– Zürih – Anadolu Türkü Bar, Engin Nur Şani ve Ali Nur Şani, Tel: 0041-78-7203090
– Zürih – Restoran Schwamm Edinge, Kadir Ay ile Okan. Tel: 0041-43-3002055
– Zürih – Maxime Gazinosu, Namık Taşpınarlı, Tel: 0041-44-7307060
Zürih – Vesta Ocakbaşı, Tel: 0041-43-8163046

BELÇİKA
– Anvers Kenti yakınlarındaki Temse’de Temse-Expo Halle’de Mahsun Kırmızıgül hayranları ile buluşacak.
– Brüksel Akdeniz Düğün Salonu Ceylan ve Gökhan Özen
– Liege, Mine Koşan ile Nizamettin.
– Brüksel Bergama Restoran’da Pınar Türker, Aslı Dinler
– Brüksel Türk Evi’nde Engin Şahin, Yalçın ve Aysun
– Brüksel Kasım Restoran’da Zeki, Adnan Şahin sahne alacak
Hürriyet Magazin

Jiletçiler Nerde

Sezen Aksu, Ntv’nin Geccesinde Sahneye Çıkarken Hem Şarkılarıyla Hem de Yaptığı Espriler ile İzleyenlere Keyifli Dakikalar Yaşattı.

Geccede sahneye çıkan Sezen Aksu ise Arif Sağ, Sertab Erener ve Kibariye ile birlikte son 10 yılda nelerin olup bittiğini görüntüler eşliğinde şarkıların diliyle sundu. “Sorma”, “Gülümse”, “Sultan Süleyman”, “Yeniliğe Doğru”, “Dansöz Dünya”, “Masum Değiliz”, “Gidemem” ve Arif Sağ ile birlikte “Ne Ağlarsın”, Sertab Erener ile birlikte “Yalnızlık Senfonesi”, Kibariye ile birlikte “İstanbul İstanbul” adlı şarkıları seslendiren Aksu, “Benim şarkılarım da damar. Müslüm Gürses şarkılarında jiletçiler vardı. Neden benim de jiletçilerim olmasın burada” deyince salonda alkış yükseldi.

Ben De Yaparım Ama…

obaba1.bmpArabesk Müziğin İki Dev İsmi Orhan Gencebay ile Müslüm Gürses Arasında Önümüzdeki Günlerde Şiddetli Bir Tartışma Yaşanırsa Şaşırmamak Gerekir. Çünkü Orhan Baba, Müslüm Baba’nın Rock Albümüne ‘Sıradan’ Dedi.

Kendisine Müslüm Gürses’in yaptığı gibi bir rock albüm hazırlamayı düşünüp düşünmediği sorulan Gencebay’ın, “Bizler kendi doğrultumuzda gerekeni yapıyoruz. Ben de yapabilirim ama bunlar sıradan şeyler” cevabı ortamı gerecek gibi

İzmir’de Duman – Müslüm Gürses Konseri

duman-baba1.jpg

Üçüncü albümleri ‘Seni Kendime Sakladım’ ile rock müzik tutkunlarının beğenisini bir kez daha kazanan Duman Grubu, Fuar Atatürk Açıkhava Tiyatrosu’nda konser verdi. İzmir’e birçok kez gelen ünlü grubun bu seferki sahne programı daha öncekilerden farklıydı. Sebebi ise arabesk müziğin önemli isimlerinden Müslüm Gürses’in geceye konuk sanatçı olarak katılmasıydı.

Kaan Tangöze, Ari Barokas, Alen Konakoğlu ve Batuhan Mutlugil’den oluşan Duman Grubu, Fuar Atatürk Açıkhava Tiyatrosunda konser verdi. Konser boyunca birçok ark?y? hayranlar? ile birlikte seslendiren grup, bir süre sonra sahneye Müslüm Gürsesi çağırdı. Gençlerin alkış ve tezahüratları ile karşılanan Gürses, rock müziğin dışına çıkarak, Duman ile birlikte ‘Tanrı İstemezse’, ‘Olmadı Yar’ ve ‘Çile Bülbülüm’ gibi şarkıları söyledi. Daha önce İstanbul ve Ankara’da yine birlikte konser veren Duman ve Müslüm Gürses, İzmirlilerin de beğenisini kazandı. Konser alanını dolduran binlerce rocksever, serin havaya rağmen eğlence dolu saatler yaşadı. Gecenin sakin bir atmosferde geçmesi, alışılmışın dışında bir Müslüm Gürses konseri olarak yorumlandı. (İhlas Haber Ajansı)

Acıların Gür Sesi

41.jpgMüslüm Akbaş olarak hayata başladı. 70’li yılların ortalarında şöhrete giden yolu ararken korkunç bir kaza geçirdi. Öldü diye morga koydular. Gözlerini ameliyat masasında açtı. Un ufak olan alın kemiği yeniden yapıldı.
Şİmdİ o, ünlü Müslüm Gürses. Acıların tatlı starı. Ama gençlik yıllarındaki ameliyat nedeniyle hiçbir kokuyu alamıyor, kulağı az işitiyor, yavaş konuşuyor. Belki de bunca keder, şarkılarından bu yüzden fışkırıyor.