[7 mayıs 2015] Dünya Müslümcüler Günü ve Baba’nın Doğum Günü

babaBu gün günlerden 7 Mayıs!
Bu gün Müslüm Baba’nın doğum günü!
Bu gün 7 Mayıs Dünya Müslümcüler Günü!

2 yıl, 2 ay, 4 gün önce bu gün Baba hayata gözlerini yummasaydı 62. yaş gününü kutluyor olacaktık.

Gitmeden önce bizlere son bir kıyak yaptı; Benden Bu Kadar (Son Şarkılarım) Albümü‘nü bıraktı.

Biz Müslüm Gürses hayranları olarak, yıllardır bu günü ”DÜNYA MÜSLÜMCÜLER GÜNÜ‘ olarak kutluyoruz, son iki yıldır hüzünle 7 Mayıs’ı yaşıyoruz…
Allah rahmet eylesin, ruhun şâd olsun, güzel uyu, mekanın cennet olsun Müslüm Baba..

Müslüm Gürses’ten aranjörüne büyük miras

, Yıldız Tilbe gibi isimlerin aranjörü ve müzisyen Mustafa Arapoğlu’nun ilk albümü “Sevmeye Devam” piyasada. Ailece sanat dünyası içinde olan ve çocukluğundan beri sanatla beslenen Mustafa Arapoğlu’nun çok yakında yayınlanacak olan klibi henüz merak konusu. Albümünde Müslüm Gürses, Yıldız Tilbe, İsmail YK, Nuray Hafiftaş, İzzet Yıldızhan, Türkü ve Murat Ünalmış gibi isimlerle düet yapan ünlülerin aranjörü Arapoğlu’nun Müslüm Gürses ile olan son hikayesi hikayesi ise büyük yankı uyandırıyor.

İŞTE MÜSLÜM GÜRSES’İN HASTANEYE YATAMADAN BİRKAÇ SAAT ÖNCEKİ FOTOĞRAFI

muslumgurses-son-fotografi

Mustafa Arapoğlu Müslüm Gürses’in hastaneye yatmadan bir gün önce son ses kaydını nasıl yaptıklarını şöyle anlatıyor: “Müslüm Abi, beni çok sever, tıpkı benim de onu çok sevdiğim gibi. Hastaneye yatmadan bir önceki gece beni aradı ve son albümünün bir şarkısında ufak düzeltme yapmak için stüdyoya gelmek istediğini söyledi. Ardından Muhterem Hanım arayıp, sabah hastaneye yatacağını söyleyerek, teklifini geri çevirmemi istedi. Ancak ne dediysem de geldi. Sabaha karşı 03:00 gibi işimiz bittiğinde, yeni albümümde yer almak ve benimle düet yapmak istediğinden bahsetti. Ben de gurur duyarak kabul ettim ve sözleşme de imzaladı. ”

SON SES KAYDINI YAPTIK

“Ardından düet albümümün de ismini taşıyan “Sevmeye Devam” isimli parçamın üzerine şiir okudu. Ve bu benim için son derece duygu yüklü bir andı. Bildiğimiz son ses kaydı da buydu…” Bu çok anlamlı hediye benim için duygu yüklü bir miras. Zaten hastaneye yattı ve çok sevgili, değerli ağabeyimi son yolculuğuna uğurladık.”

Sabah Gazetesi