‘Olmadı Yar’ı söylediler

511.jpgHitt Prodüksiyon tarafından organize edilen konserin ikinci yarısında; Duman ile Müslüm Baba birlikte sahneye çıkarak ‘Olmadı Yar’ şarkısını seslendirdi. Rock ile arabesk düeti, dinleyicilerden büyük alkış topladı. Müslüm Gürses’in “Duman’la aynı sahnede olmak büyük mutluluk. Dünyanın hiçbir yerinde bu kadar güzel bir seyirci bulunmaz” sözleri de rockçı gençlerin coşkusunu körükledi. Duman’ın solisti Kaan Tangöze’nin, Müslüm Baba’nın elini öpme girişimi ise başarısızlıkla sonuçlandı! Usta yorumcu, elini geri çekerek öptürmedi.

Duman Müslüm Gürses işbirliği

Müslüm Gürses uzun zamandan beri tarzının dışındaki çalışmalarla gündemde… Megastar Tarkan’ın organizasyon şirketi Hitt Production’ın bir araya getirmeye çalıştığı Duman ile Müslüm Gürses konserinin tarihi henüz belli değil.

TARKAN’LA BAŞLIYOR
7 Ağustos’ta Tarkan konseriyle başlayacak Açıkhava etkinliklerinde, 10 Ağustos’ta İbrahim Tatlıses, senfoni orkestrasıyla; 12 Ağustos’ta Sibel Can, konuk sanatçı Belkıs Özener ile sahneye çıkacak. Şebnem Ferah ve ‘Broadway’den İstanbul’a Müzikaller’ Tarkan’ın şirketinin düzenleyeceği etkinlikler arasında yer alacak.

Müslüm Baba’dan ‘Duman’lı konser

duman-baba1.jpgAvea’nın sponsorluğunda düzenlenen Açıkhava konserlerinde bu akşam Türk Rock’ının önemli gruplarından Duman ile arabeskin kralı Müslüm Gürses bir araya geliyor. Son dönemde rock ve pop parçalarına hüzünlü bir yorum getiren Gürses ile rock’ın yanı sıra Aşık Veysel, Fikret Kızılok ve Sezen Aksu gibi ustaların şarkılarını da yorumlayan Duman, konserde farklı tarzları aynı notalarda buluşturacak. Gürses son albümü ‘Aşk Tesadüfleri Sever’de; rock müziğin ünlü parçalarını kendi türünde yorumlamıştı. Bu akşamki konserin başlama saati 21.

‘İki Baba Bir Arada’ bir başka bahara!

191.jpgArabesk müziğin iki dev ismini, Ferdi Tayfur ile Müslüm Gürses’i ‘İki Baba Bir Arada’ sloganıyla bir araya getireceği açıklanan konser, bir başka bahara kaldı! Ferdi Tayfur, 21 Ocak’ta MyShowland’de gerçekleştirileceği duyurulan ve biletleri 20 YTL’den satılan konsere çıkmayacağını açıkladı.

Tayfur: Paramı vermediler
Tayfur, Milliyet’e yaptığı açıklamada konsere çıkmama nedenlerini şöyle sıraladı:
“Bu konser benim tarafımdan iptal oldu. Organizasyonu yapan İstanbul Kültür Turizm Şirketi’nden Erkan Kork diye bir beyle anlaştık. Ama verilen hiçbir söz tutulmadı. Ben profesyonel bir şarkıcıyım. Paramı alırsam çıkarım. Benim şartlarım yerine getirildiği takdirde İbrahim Tatlıses, Orhan Gencebay ya da Müslüm Gürses’le, yani hepsiyle sahneye çıkarım. Ama şartlarım yerine getirilmedi.”

Stand-up’çı Baba!

41.bmpArnavutköy’de bir barda sahne alan Müslüm Gürses, esprilerle dinleyicilerini kırdı geçirdi: Ben ‘Ne kadar kalabalık’ diye insanlara el sallıyordum. Meğer bar aynalıymış.

***

Müslüm Baba’dan Cem Yılmazvari espriler

Arabeskin kralı Müslüm Gürses, sosyetik barda stand-up tadında bir konser vererek, yaptığı esprilerle herkesi gülmekten kırdı geçirdi.

Önceki gece Arnavutköy’deki Eylülist Bar’da sahne alan arabeskin kralı Müslüm Gürses, kendisini izlemeye gelenleri şarkılarıyla hüzünlendirirken, yaptığı espriler ile de ünlü şovmen Cem Yılmaz’ı solladı. Kalabalık bir hayran kitlesini karşısında gören Gürses, ilk şarkısı ‘Olmadı Yar’ı söyledikten sonra, “Biliyorsunuz ilk kez barda sahne alıyorum. Beni yalnız bırakmadığınız için teşekkür ederim. Sizleri görmek beni çok mutlu etti. Bu gece hep birlikte eğleneceğiz” dedi.

AYNALARA SELAM VERDİ!
Müslüm Gürses, şarkılarını birbiri ardına seslendirirken, bir müşterinin, “Müslüm Baba, siz içki içmiyor musunuz?” sorusu üzerine gülümseyerek, “Ben içkiyi rüyamda içerim. Normalde içersem dağıtırım” diye cevap verdi. Keyifli bir gecesinde olan sanatçı, şarkı aralarında esprilerine devam ederken, bir itirafta bulunmadan da edemedi; Fazla büyük olmayan, ancak yüz kişi alan barın içinde bulunan aynalar yüzünden, kulübün hınca hınç dolu olduğunu zannettiğini açıklayan Gürses, daha sonra, selam verdiği insanların aynalardaki yansımalar olduğunu öğrenince çok şaşırmış ve kendisi bile gülmüş.

KAHKAHA SESLERİ KOPTU!
Bu komik hikayeyi kendisini dinleyenlerle paylaşan Müslüm Baba, salonda kahkaha seslerinin kopmasına sebep oldu… Daha önce Teoman’ın şarkılarını kendi tarzına uygun bir biçimde seslendiren ünlü sanatçı, “Teoman sevdiğim bir kardeşim. Güzel film çekmiş. Denk gelirse onunla bir filmde daha oynarım” diyerek genç rockçıya da takılmadan edemedi.